فوتبال‌باز

چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹

روزی که کریمی دعوت نشد و سعودی‌ها نفس کشیدند!

روزی که کریمی دعوت نشد و سعودی‌ها نفس کشیدند!

11 سال از باخت تلخ گذشت . شاید یکی از تلخ‌ترین باخت‌های دهه اخیر ملی، شکست مقابل عربستان در استادیوم آزادی بود. روزی که یک ستاره کم داشت؛ علی کریمی.
باخت ناباورانه به عربستان در استادیوم آزادی و بعد از آن‌ برکناری پر از جنجال علی دایی از سمت سرمربیگری تیم ملی، مسائلی است که در رسانه بیش از پیش به آن پرداخته شده و تقریبا وجه پنهانی ندارد. اما یک مسئله مهم کمتر مورد توجه قرار گرفته و آن هم عدم دعوت از علی کریمی، علی‌رغم توقعات فوتبالی‌ها و فشار رسانه‌ای بود.
ایران عربستان 2010
ایران عربستان 2010
 
تیم‌ ملی ایران بعد از کسب تساوی مقابل کره جنوبی در ایران باید با عربستان بازی می‌کرد و نیاز مبرم به کسب سه امتیاز برای راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۱۰ داشت. همین امر در کنار حضور ستاره‌هایی مثل کریم باقری و مهدی مهدوی‌کیا همه را امیدوار  به دعوت دوباره علی کریمی به تیم ملی توسط علی دایی کرده بود.
 
 امیدواری‌ای که هم‌چنان سایه ترس بر روی آن سنگینی می‌‌کرد. ترس اختلاف علی دایی و علی کریمی که ممکن بود رسیدن این دو به تیم ملی را باز هم ناممکن کند. درست همان زمان شایعه دعوت کریمی به تیم ملی برای بازی با عربستان به رسانه‌های عربستانی هم کشیده شده بود و به نوعی استرس برای آن‌ها به وجود آمد. دلیلش هم این بود که کریمی روی فرم قرار داشت و می‌توانست سرنوشت‌ساز باشد.
 
ایران عربستان 2010
ایران عربستان 2010
 
اما درست ۱۰ روز قبل از بازی که لیست افراد دعوت شده به  سرپرست تیم اعلام شد، باز هم یک سورپرایز در لیست وجود داشت. آن هم عدم دعوت از علی کریمی بود. علی دایی ساعت ۲۲ لیست را به سرپرست تیم اعلام کرد تا او‌ را به صدا و سیما بفرستد و با اعلام خبر ساعت ۲۳:۳۰ شبکه خبر بازیکنان دعوت شده خود را به کادر فنی معرفی کنند.
 
در این فاصله ۱:۳۰ ساعت اطرافیان علی دایی و هم‌چنین نزدیکان او‌ در تیم ملی سعی در متقاعد کردنش برای دعوت کریمی به تیم‌ ملی برای بازی با عربستان داشتند که در نهایت دایی با توجه به استخاره‌ای که انجام داده بود این مهم را انجام نداد تا فشار بر روی او و تیم ملی درست قبل از این بازی حساس افزایش یابد.
 
ایران عربستان 2010
ایران عربستان 2010
 
نکته جالب توجه این است که عربستانی‌ها دو روز قبل از انجام بازی با هواپیمای اختصاصی پادشاه به ایران سفر کردند. بازی قرار بود هشتم فروردین سال ۸۸ برگزار شود و سعودی‌ها ششم فروردین به ایران سفر کردند. در آن زمان خوزه پسیرو پرتغالی هدایت سعودی‌ها را بر عهده داشت و محمد نور کاپیتان تیم بود. آن‌ها به محض ورود به ایران از مسئولان فدراسیون که برای استقبال رفته بودند پرسیدند علی کریمی بالاخره دعوت شد یا خیر؟ وقتی که فهمیدند او در لیست حضور ندارد لبخند رضایتی بر صورت آن‌ها نشست.
 
بعد از برکناری علی دایی، افشین قطبی به تیم‌ ملی آمد و‌ اولین کارش دعوت از علی کریمی بود. دعوتی که به نفع هر دو‌ بود و‌ کریمی در بازگشت دوباره به تیم ملی نمایش خوبی داشت و بعد از آن‌ هم یکی از نفرات فیکس دعوت شده بود.

کلیک کنید و همین حالا نظر خود را ثبت کنید

نظرات:
پروتکل پیشنهادی لالیگا برای از سرگیری مسابقات
5 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
ادعای کاناوارو: سرمربی رئال خواهم شد!
0 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
لطفا نیمار را به بارسلونا بازگردانید
1 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
استقبال پارتیزان بلگراد از بازگشت مدافع استقلال
7 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
برنامه بارسا برای معاوضه گریزمان با نیمار
8 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
دیبالا به رونالدو: در آرژانتین از تو متنفریم!
9 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
هامس رودریگز باید خودش تصمیم بگیرد
13 بازدید
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
10 گل برتر ایستگاهی دیوید بکهام
440 بازدید
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
آرژانیتن 2-0 قطر (خلاصه بازی | کوپا آمریکا 2019)
27 بازدید
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
10 گل برتر ایستگاهی دیوید بکهامکلیک کنید